Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

Sizin için Doğru Masaj Hangisi?

Sizin için Doğru Masaj Hangisi?

Yoğun iş temposunda kasların gevşeyip rahatlamasını ve cildin kendini bulmasını kim istemez ki? Vücut ihtiyaçlarına göre seçebileceğiniz masaj türleriyle hiç olmadığınız kadar kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

 

Masaj, stres ve yorgunluğu vücudunuzdan azaltan önemli bir sağlık ritüelidir. Alanında uzmanlaşmış kişilerin elinden yapılan masaj çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. Kasların gevşeyerek dinlenmesini sağlayan masaj ayrıca bedenin kendini yenilemesini sağlayan meditasyon görevi görebilir.

 

Masaj, cilt üzerindeki ölü doku atılırken cildin yenilenmesi ve yumuşak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Bir çok masaj türü bulunduğundan vücudunuzun ihtiyacı olan masajı tercih etmeniz gerekir. Her masaj vücudun farklı bölgelerine nüfuz ettiğinden ihtiyacınız olan bölgeyi doğru tespit ederek masaj türü seçmelisiniz.

 

  1. Sporcu Masajı: Vücuttaki ödem ve şişkinlik gibi sorunların ortadan kaldırarak sporcuların rahatlamasını ve sakatlanmaların önüne geçmesinde masaj önemli unsurlardan biridir.
  2. İsveç Masajı: İsveç Masajı, vücuttaki kan dolaşımını arttırmak için faydalı bir masaj türüdür. Bir saati geçmeyen isveç masajında vücudu rahatlatan çeşitli aromatik yağlardan faydalanılmaktadır.
  3. Yüz masajı: Yüz kaslarını rahatlatmak için uygulanmaktadır. Yüz masajı genellikle baş ağrısı çekenler, uyku sorunu olanlar ve merkezi sinir sistemini rahatlatmak isteyenler tercih edebiliyor. Yüz masajıyla yüz kaslarına binen baskı azalırken kişinin konsantrasyonu artmaktadır.
  4. Thai Masajı: Çin ve Hindistan kökenli olan Thai masajı, masaj yapan kişilerin el ve avuçlarıyla vücuttaki belirli noktalara basınç uygulayarak yapılmaktadır. Bu masaj ile, vücudun stres yükünü azaltmak ve vücudun dengesini sağlamayı amaçlamaktadır.
  5. Anti-Selülit Masajı: Kadınların her zaman tercih ettiği anti-selülit masajı sayesinde vücudun kan dolaşımı hızlanırken vücutta yer alan toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Selülit ve ödem gibi istenmeyen cilt görüntülerinin ortadan kaldırılmasıyla daha şekilli ve diri bir vücut yapısına sahip olunabilir.
  6. Aromaterapi Masajı: Bazı bitkisel ve aroma verici yağlar ile vücudun belirli bölgelerine hafif dokunuşlarla yapılan masaj türüdür. Bu masaj türü kişinin rahatlayarak gevşemesini sağlar.
Share: