Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

En uygun masaj hangisi?

En uygun masaj hangisi?

Strese karşı kendinizi korumak ve stresten uzak durmak mı istiyorsunuz? Mevcut ağrılarınız sizi çok mu rahatsız ediyor? Duruşunuzda bir takım bozukluklar mı var? Yapılan masajlardan en iyi derecede fayda sağlamak için size uygun masajı bulup yaptırmanız gerekir.

 

Kişilerin şikayetlerine göre tam 160 farklı masaj tekniği olduğunu biliyor muydunuz? İşin zor kısmı ise sizin için en uygun masaj tekniğini bulmak. Belli başlı masaj türlerini sizin için topladık ve bu masajlar hangi sorunlara iyi geldiğini araştırdık.

 

İsveç masajı

Genel anlamda gevşeme sağlıyor olup kan ve lenf dolaşımını hızlandırıyor. Özellikle kaslarda bulunan gerginliği azaltmak amacı ile yapılır. Belli bir takım masaj yağlarının kullanıldığı terapi 60 dakika yapılır.

 

Anti selülit masajı

Selülite neden olan ödem ve toksinlerin atılıp dolaşım sisteminin düzene girmesine ve buna bağlı olarak oluşmuş şekil bozukluklarının onarılması sağlanır.

 

Tai masajı

Hint ve Çin tıbbında önemli bir yere sahip olan bu masaj, vücuttaki stresin azalmasını sağlar.

 

Derin doku masajı

Yağlarla yapılan bu masaj, kronik kas gerginliklerine, duruş bozukluklarına, kronik ağrılara karşı iyi gelmektedir.

 

Aroma terapi masajı

Bitki özlerinden elde edilen karışımlarla yapılan masaj, yağlarında kimyasal özellikleri ile vücuda önemli ölçüde yarar sağlıyor.

 

Dolaşım masajları

Kan dolaşımını hızlandırmak ve mevcut dokunun tekrar canlanmasını sağlamak amacı ile yapılır.

 

Baş-Omuz Masajı

Bu masaj sadece baş, omuz ve boyun bölgesine uygulanır. Uykusuzluk, baş ağrısı, sırt ve boyun ağrısı ile birlikte tutulma gibi sorunlara karşı etkilidir.

 

Sırt masajı

Duruş bozuklukları, kamburlaşma, uzun süreli ayakta durmalar kişilerde kasların gerilmesine ve böylece düğümlenmesine neden oluyor.

 

Her hastalığa iyi gelen ayak masajı

Ayak tabanında bedenin tüm organlarına karşılık bulan bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalara bazı teknikler uygulanarak basınç uygulanır. Bu basınçla birlikte vücutta enerji ve kan akışı sağlanır. Bu masajla birlikte ideal süre 30 dakikadır ve bu süre aşılmamalıdır.

 

Share: