Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

JAKUZİ 'NİN FAYDALARI

Jakuzi Nedir?

Jakuzi monte edilen su kanalları (jetler) ile küvetin içine su ve hava püskürten bir sistemdir.

Bilindiği gibi jakuzinin basit tanımı, su ile yapılan masajdır. Bunun en ideal uygulandığı yer masaj havuzlarına aplike edilmiş hidro masaj kombinasyonlarıdır. Bu kombinasyonlarda suyun, buharın ve havanın hem fiziki hem de terapi etkilerinden yararlanılmaktadır.

Hidroterapide asıl olan suyun hareketi sonucu ortaya çıkan insan vücudunun verdiği pozitif tepkidir. Su vücuda enerji kazandırır, vücudu toksinlerden arındırır ve vücut ısısını dengeler.

Jakuzi

Jakuzi masaj yapma ve rahatlatma etkisi olan küvet çeşididir. Jakuziye monte edilen jetlerden gelen basınçlı su bölgesel bir hidroterapi uygular.

Jakuziden gelen basınçlı su vücuda bir çeşit spa masajı uygular. Jakuzi Masajı, gün boyu kaslarda meydana gelen gerilmeleri giderir, gözeneklerin açılmasını sağlar ve vücudunuza dinginlik verir. Ağrılardan uzaklaşmış olmak, günün yorgunluğunu geride bırakmak sizi stresten de arındırır ve eşsiz bir huzura kavuşturur.

Jakuzi Masajı, sinir uçlarını uyararak kas tutulmaları ve kas ağrılarının giderilmesini sağlar. Basınçlı su sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve toksinlerin vücuttan atılımı artar. Jakuzi Masajında gevşeyen vücut ve kaslar, uykuya daha rahat dalmanızı ve uyku kalitenizin artmasını sağlar. Metabolizmanızı hızlandırıcı etkisiyle kilo vermeye yardımcı olur.

Suyun vücuda uyguladığı doğal masaj etkisiyle vücuttan mutluluk hormonu salınır. Kaygı, stres ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlar. Jakuziden çıktığınızda kendinizi daha zinde, mutlu ve huzurlu hissedersiniz.