Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

Şok Duş

ŞOK DUŞ NEDİR ?

Şok Duşun Faydaları Nelerdir ?

Şok Duş

Şok duş kovası sauna, buhar odası gibi spa üniteleri veya terapilerden sonra vücudun diriliğini geri kazanmak için uygulana şok duşlama sistemidir, şok duş kullanmak isteyenler veya şok havuzu kullanmak isteyenler için farklı bir alternatif çeşididir. Şok duşu kovası hijyen açısından çok temiz olduğu için şok havuzlarını yerinin almıştır.
Şok duş kovası ile soğuk duş almanın faydaları nelerdir?
Şok duş kovası kişiye özel tek kişilik olduğu için şok havuzlarına nazaran daha hijyeniktir. Şok havuzlarında olduğu gibi ortak kullanımı bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı şok havuzu yerine bireyler tek kişilik olan şok duş kovalarını tercih etmektedirler.
Bilindiği gibi şok duşu insanlar üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Şok duş yapmak kan dolaşımın hızlandırarak vücuttaki toksinlerin vücuttan dışarı atmasının sağlamaktadır.

Şok Duş

Buhar odası, hamam ve sauna uygulamaları ile gevşeyen vücudunuzu yeniden dinçlik kazandırmak için şok duş kullanılır. Vücudunuzu canlandıracak terapiler sonrası mükemmel bir deneyim sunan şok duş, daha hijyenik olması sebebiyle şok havuzu kullanımının yerini almaya başlamıştır. Vücutta şok etkisi yaratan şok duşun tek kullanımlık olması ve suyunun sürekli yenilenmesi ile hijyenik kalır.

Şok duş kovası, kullanıcının ipi çekmesi ile üzerine bol su dökülmesi prensibi ile çalışır. Kova en fazla 15 litre su alır. Kova üzerinde bulunan ayarlama aparatı sayesinde bu miktar 10 litreye kadar ayarlanabilir. Her kullanım sonrasında kovadaki su yenilendiği için sağlıklı ve hijyenik bir şok etkisi sağlanmış olur.

Yapılan araştırmalar şok duş etkisine bırakılan vücudun kendini ısıtmak istemesiyle metabolizma hızının arttığını ve bağışıklık sistemini aktive ettiğini gösteriyor. Vücutta üretilen akyuvar hücreleri artışa geçiyor. Düzenli şok duş almak nezle, grip hatta bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltıyor.
Şok duş metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Erkeklerde testesteron hormonunun daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Şok duş etkisiyle zihninizi boşaltabilirsiniz. Mutluluğunuzu arttıran, stres ve depresyon belirtilerinizi azaltan endorfin hormonu salınımı sağlar. Şok duşun selülitleri azaltıcı ve kalp ritmini düzenleyici etkisi olduğu da bilmektedir. Ayrıca şok duş cilde dirilik ve tazelik verirken, saç dökülmelerini de azaltır.