Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

Türk Hamamı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türk Hamamı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İster erkek ister kadın olsun günümüzde Türk hamamları oldukça tercih edilen bir rahatlama ve cildi derinlemesine temizlemek için yapılan uygulamalardan biridir. Eskiden farklı yerlerde sadece erkek veya sadece kadın hamamları bulunurken bugün bir hamam içerisinde kadın ve erkek bölümleri ayrılmış ve aynı hizmetler iki taraftan da verilmektedir.

Avrasya Hamam içerisinde saunadan havuza, buhar banyosundan keseleme ve köpük masaj işlemlerine kadar birçok farklı uygulamalar içermektedir. Burada kullanılan temizleme yöntemleri cilt için oldukça önemli olup cildin gözeneklerini açarak derinlemesine temizlenmesini sağlar.

Türk hamamları kültürel olarak da önemli bir yere sahiptir, öyle ki eski zamanlardan bu yana gelen gelenekler arasında gelin hamamı uygulaması ortaya çıkmış ve evlilik öncesi kadınların kendi aralarında yaptıkları bir toplanma ve hamamda temizlenme ritüeline dönüşmüştür.

Gelin Hamamı Nedir?

Evlenmeye günler kala kına gecesinden bir veya iki gün öncesinde düzenlenen gelin hamamı ritüeli manevi, fiziki ve mental birçok fayda sağlar. Geçmişten günümüze uzanan bu gelenek ile geline tüm gün boyunca hamamda hizmet edilir yemekler, şerbetler ve daha birçok şey gelinin beğenisine sunuluyor.

Siz de düğün öncesi harika masajlar ve kusursuz hizmet ile unutulmaz bir gelin hamamı yapmak isterseniz sizi İstanbul’un en güzide hamamlarından biri olan Beylikdüzü Avrasya Hamamına bekliyoruz.

Neden Kese ve Köpük Masajı Yaptırmalıyım?
İnsan vücudu her yaşta sürekli hücre bölünmeleri ile cildin yenilenmesini sağlar. Tabi bu esnada sürekli hücre atıkları ve ölü hücreler meydana gelebilmektedir. Cildinizin parlak ve taze bir görünüm sağlaması ve bunu yaparken de sağlıklı kalması için hamamlarda yapılan kese ve köpük masajı hizmetlerinden mutlaka yararlanın.

Buhar Odasının Cilde Etkileri
Cilt gözenekleri siz ne kadar duş alıp banyo yapsanız da sürekli çevresel etkilerden dolayı kapanabilmekte ve içerisi hücre atıkları ile dolarak alt derinizin hava almasını zorlaştırmaktadır. Bu yüzden hamamlarda geliştirilen buhar odaları ile cildinizdeki gözenekleri sonuna kadar açarak içlerinin tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz. İstanbul’un en kaliteli hamamlardan biri olan modern ve hijyenik tesislerde pandemi sürecine uygun olarak yeniden düzenlenmiş hizmet alanlarımızla siz değerli misafirlerimizi tesislerimizi kullanmaya bekliyoruz. Avrasya Hamam Beylikdüzü’nde..
Unutmayın! Mutluluk, bedeninize iyi bakmakla başlar.

Share: