Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz. Mutluluk bedeninize iyi bakmakla başlar.

Bali Masajı

BALİ MASAJI NEDİR ?

Bali masajı vücuttaki belli başlı noktalara etkili baskılar uygulayarak kas dokularının altına iner ve daha derin noktalara etki eder. Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak rahatlama sağlar. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masajda özellikle el ve ayak bölgesine yoğunlaşılır. Endonezya’nın Bali bölgesine ait olan masajın bir diğer özelliği masaja ayak bölgesindeki reflekslerden başlanır ve ayaklardan vücudun her bölgesine giden bağlarla bütün vücut rahatlatılır. 45 dakika ila 75 dakika arası yapılabilen Bali Masajı ayaklardan sonra vücuttaki enerji akışına göre üst bölgelere doğru devam edilir. Bali masajı vücudu yenileyip güçlendirir.

Bali Masajı

Bali masajı aromaterapi yağları kullanılarak etkili dokunuşlarla vücudunuzdaki enerji merkezleri uygulanır. Uzun ve esnek dokunuşlar, kendinizi dinlenmiş ve rahatlamış hissetmenizi sağlar.

Bali masajı vücudunuzdaki enerji merkezlerine orta şiddette basınç uygulayarak yapılır. Kas dokusunda ve daha derinlerde etkisini hissedeceğiniz bali masajı, vücudunuzdaki kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırır. Kendinizi dinç ve zinde hissetmenizi sağlar.

Kökeni Uzakdoğu’ya dayanan dünyaca ünlü bali masajı tüm duygularınızı uyandırıyor. Ayuverda, shiatsu ve refleksoloji gibi faklı teknikleri içeren bali masajı vücudunuzda rahatlatıcı bir etki bırakır. Endonezya’nın Bali bölgesinden dünyaya yayılan bali masajı, kendinizi şımartmak için yapabileceğiniz en mükemmel şeylerden biri!

Tüm gün aralıksız çalışan kaslarınız yorulur ve dinlenmeye ihtiyaç duyar. Kaslarınıza aşırı yüklenme kendinizi fiziksel olarak yorgun hissetmenize sebep olur. Kaslarınızın biyolojik aktivitelerini yerine getirebilmeleri için, enerji ihtiyacı vardır. Hücrelerde enerji üretilirken, laktik asit gibi bir takım yan ürünler ortaya çıkar. Bu yan ürünler dokularınızda birikir ve biyokimyasal bir yorgunluğa sebep olur. Günün yorgunluğunu ve stresini atmak için en kolay yollarından biri bali masajı yaptırmaktır.

Rahatlatıcı bali masajı sırasında uygulanan basınçla kaslar üzerindeki gerginlik azalır. Kan dolaşımının hızlanması dokulara giden oksijen miktarını arttırır. Lenf dolaşımındaki hızlanma ise vücutta biriken toksinlerin ve atıkların uzaklaştırılmasını sağlar.

Tüm vücuttaki enerji noktalarına basınç uygulanarak yapılan bali masajında özellikle el ve ayaklara yoğunlaşılır. Ayak bölgesindeki reflekslerden başlanan masajın etkisi, tüm vücuda yayılan bağlarla bütünsel bir rahatlama sağlar.45 ile 75 dakika arasında değişen seans sonrasında yenilenmeyi tüm hücrelerinizde hissederdiniz.