Doğal Sağlık ve Yaşam Merkezine Hoş Geldiniz.

Manikür ve Pedikür

Manikür Pedikür

Manikür ve pedikürü sadece ara sıra kendinizi şımartmanın bir yolu olarak mı düşünüyorsunuz?

Düzenli manikür ve pedikür yaptırmak, özellikle soğuk ve sert kış aylarında  genel sağlığınız ve iyiliğiniz için büyük faydalar sağlar. Ayrıca ellerin genç görünmesine yardımcı olurlar.

Kan dolaşımı artar, Herhangi bir manikür veya pedikür sırasında, eller ve ayaklar rahatlatıcı bir masaj işlemine de uğrar. Bu işlem, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olarak eklemler için hareketliliği geliştirir.

Tırnak sağlığı gelişir, Düzenli manikür ve pedikürle tırnaklarınızın mantar ve diğer enfeksiyonları geliştirme ihtimali azalır. Özellikle ellerimiz günlük olarak birçok elemente ve ürüne maruz kalmaktadır. Derinlemesine temizlik yapmak iyi bir fikirdir, böylece ellerinizdeki ölü cilt hücreleri giderirken, yeni hücre gelişimini destekleyerek tırnaklarınızın daha güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlar.

before after

Bizim için çok çalışmanın yanı sıra, ellerimiz ve ayaklarımız da tırnaklarınızın altında birikebilecek ve sorunlara neden olabilecek çok fazla kir, nem ve diğer problemlere maruz kalır. Düzenli manikür ve pedikür uygulamaları tırnaklarınızında ulaşılması zor yerlerin altındaki kiri temizleyerek tırnaklarınızı güçlü ve sağlıklı tutar. Bu da enfeksiyon kapma ihtimalini azaltacaktır.

Stresi giderir, Hepimiz vücut masajlarının sinirlerimizi rahatlatmak ve gençleştirmek için harika bir yol olduğunu biliyoruz, ancak bazen rahatlamak için gereken tek şey el ve ayak masajıdır. Manikür ve pedikür, ellerinizin ve ayaklarınızın görünümünü düzenlerken rahatlamanın harika bir yolunu sunar. Stresli hissettiğimizde, bazılarımız tırnak çevresindeki ölü derileri koparmaya yöneliriz ve kanatırız. Mükemmel görünümlü tırnaklara sahip olmak her zaman yüzünüzü gülümsetmeye yardımcı olabilir, stres seviyelerini azaltır.

Ellerinizi ve ayaklarınızı ılık suya batırma ve işlemin sonunda etkili bir masaj yapma kan dolaşımını destekler. Nazik bir ovma ile kan dolaşımınız artar, böylece cildiniz sağlıklı ve genç bir görünüm kazanır. Elleriniz ve ayaklarınız pürüzsüz ve yumuşak kalır.

Özellikle soğuk kış aylarında sert soğuklara maruz kalmanıza rağmen cildinizi ve tırnaklarınızı pürüzsüz ve yumuşak tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Ellerinize ve ayaklarınıza dikkat etmezseniz, ağrılı yaralar ve potansiyel çatlaklar bırakan kuru, çatlamış cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Bir manikür ve pedikürün tırnaklarınızın güzel görünmesini sağlayacağını zaten biliyorsunuz. Bilmeyebileceğiniz şey, profesyonel bir tırnak tedavisinin aslında uzun vadeli ve sağlık geliştirici faydaları olduğudur.

Ellerinizi ve ayaklarınızı sık sık manikür ve pedikür işlemleri ile korumak, daha prezentabl ve bakımlı görünmenize yardımcı olur. Bir güzellik uzmanı tırnaklarınızı kesecek, temizleyecek, törpüleyecek, cilalayacak ve boyayacak, ayrıca ölü derileri çıkaracak ve böylece görünümünüzü anında geliştirecektir.

Manikür ve pedikür işlemi sadece ara sıra uygulamanız gereken nadir bir tedavi değil, aynı zamanda kalıcı faydalar sunan düzenli bir kişisel bakım eylemidir. Pürüzsüz ve yumuşak bir cildin yanı sıra temiz ve sağlıklı tırnakların keyfini sürmek için her iki veya üç haftada bir seanslar planlayın.

Cilt bakımı sağlar, Elleriniz, yüzünüz hariç, vücudunuzun herhangi bir kısmından daha fazla günlük kire ve havaya maruz kalır. Bu, kirin kolayca birikmesi, aynı zamanda sürekli olarak yeni cilt hücreleri oluşturarak eski hücreleri yıpratması demektir. Ayaklarınız genellikle sadece ilkbahar ve yaz aylarında doğrudan kir ve havaya maruz kalır, ancak bütün gün yürürken nasırlaşır ve diğer düzensiz cilt sorunları oluşturabilir.

Profesyonel bir manikür, cildinizi yenilemek için tasarlanmış kapsamlı bir temizlik ve losyonlar içerir. Kiri temizler, ölü deri hücrelerini ortadan kaldırır ve ellerinizi pürüzsüz tutar, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Profesyonel bir pedikür de cildinizi ölü derilerden kurtaracak ve ayaklarınızın altındaki nasırlanmaları giderecektir. Bu sadece ayaklarınızı daha çekici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ağırlığınızı ayaklarınıza daha eşit olarak dağıtmanıza yardımcı olur, bu da uzun süre ayakta kaldıktan sonra bacak ve sırt ağrısını azaltabilir.

Stresli bir gün veya haftadan sonra, tüm bu işlemler stresinizi tamamen azaltabilir ve muhteşem tırnaklara sahip olmanın faydaları haftalarca sürebilir. Harika bir tırnak rengi, herhangi bir kıyafet için mükemmel bir aksesuardır.

Manikür ve pedikür, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınız için faydaları inanılmaz. Ayaklarınız ve elleriniz hem harika görünecek hem de harika hissettirecek, stresiniz azalacak ve kan dolaşımınız artacaktır. Tüm prosedür nispeten az zaman alır, bu nedenle manikür ve pedikür işlemlerini planlamak için geç kalmayın.

Adres

Cumhuriyet Mah. Erdemli Cad. No: 3/2,

Beylikdüzü / İSTANBUL

Erkekler Hamamı

Erkekler hamamı her gün 8:30 ile 23:00 arası hizmetinizde.

Kadınlar Hamamı

Kadınlar hamamı her gün 10: 00 ile 21:30 arası hizmetinizde.

İletişim

0 552 287 27 92

0 552 AVRASYA